PRO NOVÁČKY

Dítě do MŠ potřebuje :

• bezpečné přezůvky (ne nazouváky)

• praktické oblečení (u děvčat vítáme zástěrku)

• pyžamo

• kartáček na zuby, kelímek

• hrníček na pití (nejlépe z umělé hmoty)

• u děvčat vlastní hřebínek

• gumáky

Jaké oblečení?

Každé dítě má v šatně svou skříňku, do které si ukládá věci, v nichž přišlo z domova. Ve skříňce by mělo mít i náhradní spodní prádlo, ponožky a tričko. Prosím, mějte vždy ve skříňce igelitku nebo větší sáček, v případě  nehody vám tam můžeme dát mokré oblečení.

Do školky je dobré mít pohodlné a starší oblečení, protože často pracujeme s barvami a dalšími materiály, kterými se děti mohou ušpinit. Mějme na paměti, že dítě by se mělo soustředit na práci, nikoli na to, aby se neušpinilo a nemuselo se strachovat, co tomu řekne maminka.

Pokud vaše dítě bude potřebovat speciální oblečení (např. do divadla), dáme vám včas vědět.

Věci by měly být podepsané. Děti jsou malé a některé své věci nepoznávají. Nejčastěji hledají vyměněné bačkůrky a pyžama. Všechno oblečení i jeho součásti by měly být funkční (zipy, knoflíky,...). Kupujete-li obuv, vyberte takový typ, který si dítě dokáže samo obout, obuv musí být pohodlná a praktická (např. nepromáčí se). Oblečení i obuv by měly být dostatečně velké.