Vítá Vás

a Mateřská škola

Počenice-Tetětice

budova MŠ

Budova mateřské školy se nachází

v Tetěticích. Mateřskou školu navštěvují děti

předškolního věku z obce Počenice -Tetětice

a z přilehlých obcí. Předškolní vzdělávání

probíhá v jednom oddělení, které je věkově

smíšené. Mateřská škola spadá pod ředitelství

základní školy.

PŘEDNOSTI NAŠÍ MŠ

• úzká spolupráce se ZŠ,                 budoucí prváčci přechází z MŠ     do známého prostředí

• děti se účastní plaveckého výcviku

• společné akce s okolními MŠ

• soustavná logopedická péče

• individuální práce s předškolními dětmi

• klidné tvůrčí prostředí

Odloučené pracoviště:

Mateřská škola                                         Tetětice 8

768 33  Morkovice-Slížany

Telefon:  772 720 513

E - mail:  skolka.tetetice@seznam.cz

Zřizovatel:  obec Počenice-Tetětice

ZE ŽIVOTA ŠKOLY

(viz fotogalerie MŠ)

Tříkrálová koleda v MŠ

S dětmi jsme si povídali o významu tříkrálové sbírky, vyzkoušeli jsme si role koledníků -  a pak hurá, vyřádit se do sněhu.

Besídka pro seniory

Vánoce, Vánoce přicházejí

Čas zbývající do vánočních prázdnin si užíváme v klidu a pohodě. Poznáváme tradice - lití vosku a hádání budoucnosti, krájení jablíček, společné zdobení stromečku atd. A taky mlsáme, třeba medovník, který dětem přinesl pan Dočkal za vystoupení na besídce pro seniory. Děkujeme :-)

Předškoláci na plaveckém kurzu

Představení - Divadlo Hvězdička

Mikuláš ve školce

I do naší školky zavítal Mikuláš. Vzal si s sebou čerta, ale ten nakonec neměl moc práce. Všechny děti totiž panu Mikuláši zazpívaly, zatančily nebo zarecitovaly a mohly se radovat z balíčku, který od Mikuláše za odměnu dostaly.

Čertovské dopoledne

Naše děti někdy dovedou být učinění čerti, tak proč si na ně nezahrát. Dopoledne s plněním úkolů, soutěžením, čertovským kotlem a pekelnou diskotékou.

Perníčky pro Mikuláše

Začátek adventu jsme si připomněli společným pečením perníčků. Pokračujeme tak v dodržování pravidla, že tradice je nejlepší poznávat ochutnáváním.

Děkujeme paní Lepičové za dodání těsta. Perníčky byly vynikající a děti se při jejich výrobě dobře bavily.

Jablíčkové mlsání

Aneb mlsáme zdravě

Na Svatého Martina

Dle hesla, že lidové tradice je nejlepší poznávat pomocí chuťových pohárků, uspořádali jsme si nefalšované husí hody. Propečená husa s bramborovým knedlíkem děckám náramně chutnala. Aby nám trochu slehlo, a taky abychom si připomněli, že pečené husy nepadají z nebe, šli jsme se podívat na husí chov do jabloňového sadu k panu Zbořilovi. Nakonec jsme schroupali podzimní sladké jablíčko. Bylo to prima svatomartinské dopoledne, plné barev, vůní a chutí.

Zdravý úsměv s panem Forejtem

12. listopadu nás opět navštívil vždy dobře naladěný pan Forejt a jeho zábavně naučný blok o dentální hygieně. Tentokrát byla i pohádka - vzpomínky perníkové Ježibaby na červíka Pepíka.

Tradice kolem nás - Dušičky

S panem myslivcem na výpravě

Poslední říjnový den proběhla výprava do okolních lesů. Sluníčko už je sice studené, ale ohřáli a posilnili jsme se v Hájovně a vyrazili na další průzkum. Průvodcem nám byl pan Měrka (a jeho fenka Jackie), který nám ukázal jak číst stopy, jaké stromy v lese rostou, čím dokrmovat zvěř na podzim a hlavně - jak se chovat v přírodě. Děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

Babí léto v Podzámecké zahradě

12. října jsme se vydali poznávat krásy podzimu do kroměřížské zámecké zahrady. Užili jsme si nejen rozličné barvy listí, ale také opice, veverky a pávy. Zážitkem byla už samotná cesta linkovým autobusem a procházka přes město. I cesta může být cíl.

Plody podzimu, Bramboriáda

Maminko, pojď si se mnou hrát

26. září přišly za námi do školky maminky, aby se svými dětmi prožily odpoledne plné her, tvoření i společného mlsání.

Výlet do Dinoparku

24. září jsme vyrazili za dobrodružstvím do pravěkých druhohor.